AKO CVIČIŤ HRU NA GITARE

Chcete za rovnaký čas dosiahnuť lepšie výsledky? OK! A ste pripravení skvalitniť svoj tréning? Tak poďme na to! Máte k dispozícii 15 jednoduchých krokov, ktoré Vám zaručene pomôžu. Tu sú:

• Na cvičenie si potrebujem vyhradiť čas (20-30 minút) a priestor, kde nebudem ostatných vyrušovať (ani oni mňa :),
  • Veľmi sa doporučuje cvičiť pravidelne, najlepšie každý deň,
  • Kto radšej číta z papiera, lekciu si môže vytlačiť (ak máš Ebook),
  • Ak sa učím z počítača, VYPNEM OSTATNÉ OKNÁ – VŠETKY! AJ FACEBOOK 🙂
  • Samozrejme žiadny zapnutý televízor – tí zodpovednejší si aj VYPNÚ MOBIL!
  • VIDEO SI ASPOŇ 1x POZRIEM A VYPOČUJEM V KĽUDE – NESKÚŠAM – POZERÁM BEZ GITARY,
  • Sedím tak, aby som sa neopieral o nič,
  • Cvičím pomaly, nie dlho ale nie málo (cca 20-30 minút denne).

Zásady pre čo najrýchlejšie napredovanie v učení hry na gitare:

• Ak sa mi chce cvičiť viac, najneskôr po 30 minútach si dám 15 minút pauzu,
  • CVIČÍM IBA TO, ČO MÁM ZA ÚLOHU!
  • Nejdem ďalej pokiaľ som nepochopil a nezvládol to, čo som šiel cvičiť. Akord Ami začnem cvičiť až vtedy, keď budem mať Emi nacvičený na jednotku. Rovnako postupujem pri cvičení ďalších akordov – Cdur nacvičujem až po dokonalom nacvičení Ami; Gdur po nacvičení Cdur…
  • Pokiaľ mi niektorý akord nejde dobre, odstavím ostatné cvičenia a venujem všetok čas IBA nácviku toho jedného akordu. POKIAĽ MI NEJDE NA 1-ku (prinajhoršom na 1-) NEBUDEM CVIČIŤ NIČ INÉ – aj keby to malo trvať niekoľko dní (je to normálne).
  • Cvičenie striedanie akordov vo dvojici prichádza na rad až vtedy, keď mám na jednotku nacvičený každý z nich. To platí pre nácvik striedania všetkých dvojíc.
  • Videá v každej lekcii tvoria spolu celok, nič nepreskakujem a prechádzam bod za bodom 🙂 Ak niečomu nerozumiem, prečítam si to ešte raz od predošlého odstavca.

Ak niečo náhodou nie je jasné, opýtaj sa Maroša na mail: marosoravec@marosoravec.com