Naučte sa, ako sa učiť – SÚSTREDENIE

Či už idete na hodiny gitary alebo sa učíte sami, je tu jedna zručnosť, ktorú je dobré sa naučiť.

Naučte sa, ako sa učiť.

Väčšina ľudí sa chce naučiť hrať na gitare, aby mohli hrať svoje obľúbené piesne. To je úžasné a dôležité. Pretože milovať hudbu, ktorú sa učíte hrať, je veľmi motivujúce. A čím skôr budete mať pocit, že naozaj hráte svoje obľúbené piesne, tým je pravdepodobnejšie, že budete pokračovať v hraní.

Piesne pre svoje lekcie, ale vyberám na základe zručností, ktoré vyžadujú.

Úspech je oveľa pravdepodobnejší, keď začnete stavať odtiaľ.

Za krátky čas si priemerný študent vybuduje slovnú zásobu akordov a repertoár piesní.

Päť akordických formácií stačí na to, aby ste mohli hrať stovky piesní. A znalosť dvanástich vám poskytne základný prístup k tisícom ďalších.

Samozrejme, učenie sa piesní je skvelým nástrojom na to, aby sa študentovi ukázalo, ako funguje technika.  Ale učenie piesní by nemalo byť hlavným zameraním lekcií.

Určite by vám hodiny gitary mai dať možnosť hrať piesne. Ale je dôležité naučiť sa svoje obľúbené piesne so správnymi zručnosťami.

Zameriavam sa na to, aby som študentov naučil techniky a spôsoby hrania, ktoré potrebujú na hranie hudby všeobecne.

1. Naučte sa základy
  2. Naučte sa piesne tak, aby ste zistili, ako sa používajú základy
  3. Naučte sa aplikovať tieto vedomosti na učenie sa nových piesní

V určitom okamihu sa vaše zameranie musí presunúť od základov piesne k procesu ďalšieho učenia sa.

Naučiť sa, ako cvičiť, je z dlhodobého hľadiska najcennejšou lekciou.

Efektívne cvičenie si vyžaduje jasné pochopenie mechaniky hrania na gitaru a toho, ako vaše ruky a myseľ absorbujú informácie.

Keď začnete cvičiť správne od základov, tak sa počas hodín gitary skutočne môžete venovať rozvoju vašich znalostí a zručností. Na miesto učenia sa vecí, ktoré by ste pravdepodobne mohli zvládnuť sami oddaným úsilím.