Prečo musí gitarista pracovať na svojom rytme?

1. Úvod


Na hranie rytmu na gitare sa nestačí len dostať do správnej polohy prstov. Musíte sa tiež naučiť, ako vytvoriť dobrý rytmus rukami a nohami. Ak hráte skladbu, ktorá nie je v tempe, vaše prsty čoskoro začnú mať pocit, že nie sú synchronizované s rytmom. Kliknutím sem získate rýchly návod, ako hrať rytmus na gitare

2. Rytmická gitara pre úplných začiatočníkov
Rytmus je základom hudby. Rytmus piesne je chrbtovou kosťou každého hudobného diela. Hrať rytmus je asi to najťažšie, čo môže začínajúceho gitaristu stretnúť. Dobrou správou však je, že rytmickú gitaru sa u nás naučíte v priebehu niekoľkých týždňov, pričom základy zvládnete už za pár dní.

Dovoľte mi povedať niečo veľmi jasné: Rytmická gitara nie je taká ťažká, ako to znie. Nemusíte byť skúsený hráč, aby ste „hrali“ rytmickú gitaru. V skutočnosti si ju veľa začiatočníkov zamiluje, ale si myslia, že je to oveľa ťažšie, čo u niekoho nemusí byť pravda!

V tejto lekcii vám ukážem, aké ľahké je v skutočnosti hrať na rytmickú gitaru, a dám vám niekoľko užitočných tipov, ako urobiť vašu hru dynamickou a zároveň rýchlou a zaujímavou!

3. Nástroje rytmickej gitary
Čo je najdôležitejším prvkom vašej osobnej hry na gitare? Všetko ide do rytmu. Rytmus je základom hudby a musíte vedieť, ako ju hrať. Rytmickú gitaru sa môžete naučiť sami v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov, ale môžete si tiež najať profesionála, ktorý vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o rytmickej gitare.Najlepší spôsob, ako rozvíjať svoje zručnosti na rytmickej gitare, je cvičiť na skutočnom nástroji: na gitare.Dobrým príkladom skutočného nástroja je akustická gitara s vlastným zvukom a ovládaním hlasitosti. To tiež znamená, že budete mať dostatok miesta na to, aby sa vaše ruky a prsty mohli voľne pohybovať po hmatníku, takže pri hre nemusíte držať niečo iné ako váš nástroj.Cvičenie na tomto druhu skutočného nástroja vám pomôže naučiť sa, ako struny reagujú, keď sa na ne udrie, aby ste sa nakoniec naučili, ako reagujú, keď sa na ne neudieralo vôbec, a teda hrať v rôznych tempách a postojoch. Vedieť, ako struny reagujú

4. Oboznámenie sa so základmi rytmickej gitary
Viete, aký je rozdiel medzi trsátkom a prstom? Rozdiel je v tom, že trsátko má tenký okraj, zatiaľ čo prsty majú hrubý okraj. Odpoveď na vašu otázku je áno. Odpoveď je nie. Dozviete sa to v určitom bode svojej hudobnej kariéry, ale dôvod, prečo by ste to mali zvážiť, je ten, prečo používame tieto výrazy.Groove je definovaný ako celkový zážitok pre poslucháča, nie len jeden špecifický aspekt skladby. Skladba so skvelým groovom môže znieť hrozne aj bez nej, najmä ak skladba z núdze nemá nič iné ako rytmus.Tu je niekoľko príkladov dobrých skladieb s extra groove:1) Talking Heads – „Burning Down the House“ (1981)2) Noel Gallagher’s High Flying Birds – „Shout Out to My Father“ (2004)3) Paul Oakenfold – „Exhale“ (2004)4) Phoenix – „Genesis“ (2003)5) Black Rebel Motorcycle Club – „Living Dead Girl“ (2010)

5. Kontrolný zoznam rytmu
Rytmická gitara je umenie hrať rytmus. Všetko je to o načasovaní: kedy hrať na noty a kedy použiť silové akordy. Rytmický gitarista používa svoje prsty, gitarové struny a prsty na pražcoch, aby zahral hudobnú notu.Najlepší spôsob, ako sa naučiť tento rytmus, je hrať ho. Takže tu je niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré vám môžu pomôcť naučiť sa rytmickú gitaru:* Kontroly rytmu. Sú to jednoduché jednotónové rytmy, ktoré možno hrať na akejkoľvek strune vašej gitary.* Silové akordy. Sú to zložité rytmy, ktoré je možné hrať na ľubovoľnej strune vašej gitary a ktoré pozostávajú z viacerých nôt hraných unisono.* Finger triky – sú to komplikované, ale veľmi efektívne a zábavné skladby, kde hráte veľké akordy nepretržite celé hodiny, zvyčajne nevenujete pozornosť svojim prstom alebo hmatníku!* Stiahnutia a predĺženia: Môžete sa ich naučiť precvičovaním každého zvlášť s krátkymi intervalmi medzi jednotlivými vzormi, aby to bolo jednoduchšie, keď si na ne časom zvyknete.Tieto cvičenia fungujú najlepšie, ak máte základné znalosti o fungovaní hudby (ochota tvrdo pracovať pri učení). Fungujú tiež dobre, ak viete, ako fungujú iné štýly hudby (napríklad popová hudba), pretože ukazujú, ako funguje rytmus aj v týchto štýloch! Ak chcete viac informácií o tom, ako funguje ešte viac hudobných štýlov, pozrite si moju sériu „Cvičenia na rytmickú gitaru“.

6. Ako cvičiť
Ak ste rovnako zmätení ako ja, keď som prvýkrát začal hrať na gitare, tento článok je pre vás!Základné princípy rytmickej gitary sú rovnaké ako pri akomkoľvek hernom štýle: cvičenie, učenie sa čítať noty a rozvoj sluchu. Existuje niekoľko vecí, vďaka ktorým je to oveľa komplikovanejšie, než len učenie piesní a čítanie.Prvá vec, ktorú treba pochopiť, je, že hmatník gitary je rozdelený na rôzne rady strún. Rôzne struny majú rôzne výšky tónu (noty), ktoré nazývame „noty“. Keď hráte na akorde na gitare, presúvate prsty zo struny na strunu, aby ste zahrali noty. Keď hovoríme „hrať“, máme na mysli „prízvuk“ na každú notu, aby bola dokonalá a aby sme dosiahli náš cieľ dosiahnuť požadovanú výšku na tejto strune.Aby sme správne zvýraznili každú notu a dosiahli požadovanú výšku tónu, používame techniky ako brnkanie, brnkanie, trhanie a brnkanie. Vyberanie je veľmi jednoduché. Chcete, aby sa vaše prsty pohybovali dopredu s malým úsilím, aby vytvorili tvar noty na strune. Jednou nevýhodou zberu je, že vyžaduje presnosť vašej techniky; ak sa napríklad pokúsite vybrať B všetkými štyrmi prstami naraz namiesto palca, podtóny budú príliš vysoké alebo nízke. Ďalší problém s trsátkom je, keď nemáte dostatočnú silu za trsátkom, pretože väčšina ľudí nezdvihne svoj trsátko dostatočne vysoko alebo nevyužijú dostatočnú silu za trsátkom, takže trsátko nakoniec vytiahne z basy. struny príliš veľa, aby sa z akordu dostal dobrý zvuk. Ďalším problémom pri výbere je, že akTo znamená, že zatiaľ čo každý má rôzne štýly prstov a rôzne silné stránky svojich tipov, pokiaľ ide o to, aký tlak na seba vyvíja, aby mohol dosiahnuť to, čo chce (t. j. dokonalosť), každý sa musí naučiť, ako svoje tipy efektívne využívať. nešmýkajte sa príliš s použitím iba jednej ruky namiesto dvoch alebo troch rúk naraz (ako keď odložíte umenie z viacerých plátien, ak niekto iný môže maľovať sám). Aj keď si niektorí ľudia môžu myslieť, že to nie je možné, pretože nemajú radi umenie s viacerými plátnami, ale ak ste cvičili dvakrát tak tvrdo ako ostatní

7. Ako používať metronóm a počítať údery
Rytmus je základom hudby. Každá skladba, každé sólo, každý rap – všetko má rytmus. Hrať rytmus je asi to najťažšie, čo môže začínajúceho gitaristu stretnúť. Ale dobrou správou je, že vás rytmickú gitaru môžeme naučiť. V priebehu niekoľkých týždňov sa naučíte a vytrénujete si počítanie a údery a môžete hrať rytmickú gitaru. 

Ak viete hrať rytmickú gitaru, môžete hrať takmer na akýkoľvek hudobný nástroj.

Ako počítať údery?Jednoduché: Keď na to príde, existujú len dva spôsoby, ako počítať údery na gitare: metronóm a počítanie nahlas (takto to naozaj robí väčšina ľudí). Takže tu nie sú potrebné zložité techniky. 

Namiesto toho som si vybral jednu veľmi jednoduchú metódu, ktorá zahŕňa iba metronóm a počítanie nahlas (alebo „spievanie“, ako niektorí ľudia hovoria):
Uistite sa, že váš metronóm má viac ako 3 kliknutia za úder za časovú jednotku. Napríklad metronóm s 8 kliknutiami za sekundu bude príliš pomalý na rýchle sólo, ale môže byť perfektný na počítanie nahlas alebo len prejdenie rutiny a rýchly návrat v prípade potreby (vo verši alebo zbore). 

Nemusíte mať dokonalé načasovanie, ono príde postupom času, úmerne s odcvičenými hodinami.

Ak chcete v

vypracovať svoj rytmus a nestrácať čas, určite absolvujte naše tréningové video kurzy:
1. Gitarové RYTMY Online – ak ešte nemáte žiadne skúsenosti so zapisovaním a cvičením rytmu)

2. Vip video kurz ŠKOLA RYTMU – ak ste už rytmus cvičili, ale stále v ňom necítite istotu

3. Vip video kurz HRÁME V RYTME – video kurz nácviku gitarových doprovodných techník. Tento kurz je pre skúsenejších, ktorým už rytmus ide a chcú ho spestriť a hrať rytmy, na ktorých stoja veľké hity, či tvoriť vlastné „parádne“ rytmy.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.