Zaujímavosti zo sveta kapiel

Zaujímavosti zo sveta kapiel:

Vedeli ste, že…?

DEEP PURPLE:

Vedeli ste, že gitarista Deep Purple – legendárny Ritchie Blackmore bol pyroman? Párkrát podpálil pódium po koncerte kapely. Ostatní členovia kapely sa už naňho dosť hnevali a osobne dávali na Ritchieho pozor pred koncertami. ( už zopár krát museli zaplatiť kôli nemu vysoké pokuty…)

V roku 1971 mali vystúpiť D.P. ako prví  na veľkom spoločnom koncerte s takými borcami ako Yes, Emerson, Lake and Palmer, Greatful death, atd. Nakoniec zahrali iba D.P., pretože Ritchie sa telefonicky dohodol s jedným fanúšikom, aby mu priniesol-prepašoval veľký kanister benzínu. Počas prídavku Ritchie odbehol pre kanister, porozlieval benzín po pódiu a podpálil… Vznikol z toho tak veľký požiar, že ho hasiči nestihli uhasiť a celé pódium aj s komplet aparatúrou zhorelo do tla. Koncert potom samozrejme zrušili….

 

LED ZEPPELIN:

Vedeli ste, že Robert Plant ( spevák kapely Led Zeppelin ), si počas nahrávania jednej piesne v štúdiu zlomil nohu?

Vedeli ste, že manažér skupiny Led Zeppelin sa staral o svoju kapelu, ako o bábätká? Mali hneď na začiatku luxusné vily, vlastné lietadlo a dokonca sa za nich pár krát osobne pobil. Viete akú bral čiastku z príjmov kapely? Zmluvu mal s nimi podpísanú na 80% pre neho a 20% pre kapelu.

 

The Who:

Vedeli ste, že s rozbíjaním gitár na pódiu počas koncertu začal úplne prvý Pete Townsed z The Who? Tento jeho počin je nahratý aj na známom video dokumente. Všetci ostatní „rozbíjači“ ( včetne Jimmyho Hendrixa ) to prebrali od neho.

Nabudúce pokračujeme…

 

Komentáre
 1. Jaro Horváth píše:

  Ja neuznávam takéto rozbíjanie gitár, ja mám ešte aj svoju prvú hoci už na nej nehrám ale aj predať ju je mi proti srsti lebo ako keby mala dušu a je so mnou spätá.
  😃

  • Maroš Oravec píše:

   Jaro, jasne – také gitary sa nerozbíjajú.
   Pete Townshend rozbil gitaru, lebo mu na pódiu prestala hrať. Nevedel, že je to pokazený prepínač.
   Avšak na ľudí to tak zapôsobilo, že sa rozhodli z toho spraviť číslo do show 🙂
   Ale myslím si, že aj Pete má určite niekoľko svojich gitár, ktoré nerozbije za nič na svete.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.